Nabídka

ROSSBACH

FARM No. CZ41007721

Okolí ranče


na vyjížďce Highland Highland
Skotský náhorní skot (Highland) ve Studánce. Atraktivní masné plemeno, sahající v nezměněné podobě do dob Keltů.

logoCharollais Charollais Charollais
Masný skot Charollais vyšlechtěný ve Francii, příbuzný se Simentálem a pro zjemnění masa byl použit Schorthorn. První zmínky o tomto plemeni pocházejí z roku 1773.
Stádo se volně pase v přímém okolí ranče.

logoLimousin Limousin
Rohaté plemeno Limousin je od roku 1890 šlechtěno z původní kombinované užitkovosti pouze na výkrm. Ještě v polovině 20.století bylo využíváno k tahu. Masný skot Limousin pochází z oblastí jihozápadní Francie. Plemenná kniha byla založena v roce 1886.
Stádo se volně pase v blízké Kamenné osadě.

logoAberdeen-Angus Aberdeen-Angus
Aberdeen-Anguský skot patří k nejrozšířenějším masným plemenům na světě. Kolébkou A-A plemene je Skotsko, plemenná kniha byla založena roku 1842. Již v roce 1860 bylo toto geneticky bezrohé plemeno dovezeno do Ameriky Georgem Simpsonem, guvernérem Hudson´s Bay Company, kde byl výrazně ovlivněn jeho další vývoj. Z Ameriky do Čech přišel Aberdeen Angus krátce po změně režimu, v roce 1991.
Stádo se pase v nedalekých Dolních i Horních Pasekách.

logoKarel May Karel May Karel May

Méně známou zajímavostí v okolí našeho cípu je skutečnost, že se v nedalekém Hohenstein-Ernstthalu na úpatí Krušných hor narodil světový spisovatel Karel May. Ve svém rodném domě má své muzeum a na památku svého pobytu v nedalekém Falknově (Sokolově) byla Karlu Mayovi dne 22.září 2006 slavnostně odhalena pamětní deska.

Copyright ©1987-2020 Vendyranch, všechna práva vyhrazena