Nabídka

ROSSBACH

FARM No. CZ41007721

Dávná historie


horses in the town of Blatná
The town of Blatná in 1945 - my mother´s birth place, liberated by the US Army and sergeant Monroe E. Seymour of Michigan.

US army in Susice near Blatna town

sergeant Monroe E. Seymour
Joint encounter at the Monroe E.S. residence in Flint, Mich.

slavnosti

Historie ranče


Mackinac Island, 1968-1971
Mackinac Island
Michigan, USA

V roce 1978 jsem přišel do Rossbachu, malého města se znakem bílého koně, oře, napájejícího se z potoka. (Hranice u Aše)

Logo

Obrázek tří koní vznikl o rok dříve, jako relax, v tehdejší lidové armádě... (Slovensko 1977)

1985 koně
1985

chov ovcí chov ovcí
1986

stavba ranče
1987/1988 Rossbach-Galgendorf, stavba ranče o rozloze 25 akrů půdy s využitím původních prvků lidové hrázděné architektury chebska. Toto místo bylo původně městským tělovýchovným cvičištěm. V období druhé světové války zde byl zbudován zajatecký pracovní tábor, který byl dne 18. dubna 1945 osvobozen americkou armádou. Jedinou dochovanou stavbou té doby zůstala původní studna.

první koně
1990 Ferda a Kuba - první koně

slavnosti

Historie chovu sportovních koní


Přes petici spoluobčanů v roce 1993 včetně budoucího starosty ksč proti chovu našich koní, přišlo na svět první hříbě, podle kterého je od roku 1994 ranč pojmenován.
Vendy
Anglický plnokrevník Vendy Vundys z Vary po hřebci Gosport (Francie), nar. 21.4.1994, je v dějinách Rossbachu (Hranice) pravděpodobně historicky první kůň tohoto ušlechtilého sportovního plemene, který se zde narodil.

Vendy odešel z plání pod Klínovcem do koňského nebe 21.ledna 2010
Náš Vendy odešel z plání pod Klínovcem do koňského nebe 21.ledna 2010. Příčinou byl náhlý masivní infarkt.

Tenci
Všestranně nadaný kůň Tenci (Arab) byl hned po příchodu v roce 1993 v aktivní sportovní činnosti a nadějně reprezentoval i naše město. Svou slušnou skokovou kariéru po západočeských kolbištích ukončil v roce 2002 v Mariánských Lázních a přešel na Western.

Kobylka plemene ČT jménem Carolline z maminky Vara A1/1 po hřebci 410 Carol se narodila 7.6.1995. Po vážném úrazu své nové majitelky, kterou se nám naštěstí podařilo včasným zásahem oživit, odešla do Kopanin.
Carolline
(Karolína ji tvrdě srazila při špatně vedeném výcviku)

Anglický plnokrevník Vabi z Vara A1/1 po hřebci Gimt A1/1 přišel na svět 24.5.1996.
Vabi

Vabi
Vabi před svým odchodem do Rakouska.

Listopad 1996, koně přišli o zásoby sena na zimu...
spáleniště
...nájezdy komančů pokračovaly a náčelník nešetřil veta...

V roce 1996 naše Vara utrpěla úraz, ze kterého se dlouhodobě léčila. Z nedaleké usedlosti utekla rozříjená jankovitá kobylka (Mona), dostala se do výběhu a vykopala z Vary hříbě po trakénském hřebci...
Caroll
MVDr. Vodička z Mariánských Lázní úspěšnou léčbou obnovil reprodukční funkce Vary a dne 1.2.1999 se narodil hřebec se srdíčkem na hlavě. Jmenuje se Caroll po otci 410 Carol. Odešel do Tachova.

Klisnička Collet z Vary A1/1 po hřebci 411 Comero se rodila dne 20.4.2000. Komplikované hřebení nepřežila.
Collet a Vara
(u koní se ví, že pravým zázrakem přírody je zdravě narozené hříbě)

V lokalitě Rossbach - Ebmath jsme postavili malý dřevěný ranč pro odpočinek a napájení koní.
ranč na Ebmathu

Kočár s koňma
Kočár jezdil na trase Rossbach - Ebmath, Kaiserhammer, Bad Elster. Nenasytné bledé tváře se však rozhodly likvidovat jakoukoliv potencionální konkurenci...

Jedním z několika ustájených koní na ranči byl i anglický plnokrevník Wolarz narozený v Polsku, kde také mnoho let běhal dostihy.
Wolarz

Wolarz
K nám na koňský vejminek přišel od pana Josefa Váni v r. 2001. Po nebeských pláních nad Rossbachem se prohání už přes dva roky.

Sportovní koník Libreta z Jezdectví Cheb - skok 120 cm.
Libreta
Jako hříbě byla Libreta v roce 2001-2003 odchována mezi našimi koňmi.

Naše první atlaska Agnes z maminky Vary po hřebci 817 Atlas se narodila 19.3.2002. Skáče "S" parkury a je zapsána v Hlavní plemenné knize ČT.
Agnes
Během roku 2002 nám komančové zasadili první vážný úder v historii a za tichého souhlasu jejich náčelníka ranč přišel o vodní zdroj. Malá Agnes byla prodána, aby mohl být nákladným hydrogeologickým průzkumem obnoven stržený pramen...
Začátkem roku 2010 opustila Agnes Českou republiku a odletěla do USA.

Agnes v Americe, listopad 2012, Kalifornie
Agnes and Annika
Annika with Agnes just won grand champion in the limited eq down in Thermal Californial. Very exciting!

Greia
Starokladrubská bělka Xanta Grei k nám přišla z Nebanic začátkem roku 2005. Měla velmi špatné plíce a majitelka stála před rozhodnutím jateční porážky. Po dohodě Grejka dostala možnost dožít na ranči.

Válečné sekery se pomalu zakopávaly a na stavebních parcelách lokality Rossbach/Ebmath jsme začali od r.2005 připravovat nové projekty s podílem města, které by v budoucnu zajistily i rozvoj chovu kvalitních koní.
Ebmath
2006 / 2007 po svržení svého náčelníka komančové, tentokrát v modrých kabátech jízdní kavalérie ve stínu bledých tváří ods, bezohledně rozmetali dohody, připravili město o podíly a znehodnotili pozemky ranče jejich vyjmutím z územního plánu...

Od roku 2010 konečně stojí v čele našeho města tým nezávislých a slušných lidí.

logo
" ONCE UPON A TIME IN THE WEST "

Copyright ©1987-2022 Vendyranch. Stránky od creative webdesign | Kontakt